مجله زندگی

راهنمای انتخاب مدرسه خوب

انتخاب مدرسه خوب به عوامل بسیاری همچون محل زندگی، ارزش‌های فردی و تمایلات کودک بستگی دارد. اما ویژگی‌های یک مدرسه مطلوب چیست؟

دلایل داغی دست و پا در بارداری

تغییرات هورمونی، افزایش حجم خون و بالا رفتن سطح متابولیسم از دلایل داغی دست و پا در بارداری است. با به کار بستن نکات ساده ای می توان با گر گرفتگی در بارداری مقابله کرد.

انواع شکم بند بارداری، مزایا و معایب استفاده از آن‌ها

استفاده از شکم بند بارداری، به ویژه در ماه‌های آخر موجب آسان‌تر شدن حرکات و فعالیت‌های زنان باردار می‌شود. همچنین خطر افتادن را نیز کاهش می‌دهد.

انواع بازی با نوزاد ۹ تا ۱۲ ماهه

یکسالگی نقطه عطفی در رشد کودک است. آگاهی از انواع بازی با نوزاد ۹ تا ۱۲ ماهه و انجام آنها، موجب می‌شود که توانایی‌ها و مهارت‌های نوزاد پیش از یکسالگی افزایش قابل توجهی یابد.

فواید و مضرات خوردن لواشک در بارداری چیست؟

مصرف لواشک در بارداری در عین داشتن فوایدی مانند بهبود عملکرد دستگاه گوارش و ایجاد تعادل الکترولیت های بدن، می‌تواند مضراتی نیز مانند افزایش فشار خون و افزایش اسید معده مادر را به دنبال داشته باشد.

مصرف اسفناج در بارداری چه خواص و مضراتی دارد؟

مصرف اسفناج در بارداری خواص گوناگونی از جمله جلوگیری از کم خونی، جلوگیری از سقط جنین و یا زایمان زودرس، جلوگیری از مشکلات گوارشی و ... دارد و در عین حال مصرف بیش از اندازه آن، مضراتی را نیز در پی خواهد داشت.

علت تاری دید در بارداری چیست

تاری دید در بارداری از جمله مشکلات رایج در این دوران است که باید با توجه به شدت و علائم آن نسبت به بهبود شرایط اقدامات لازم توسط مادر باردار انجام شود

علت ضعف در بارداری چیست و چگونه درمان می‌شود؟

ضعف دوران بارداری می‌تواند به علت کاهش فشار خون، کم خونی، تغییرات هورمونی، کم آبی بدن و گرسنگی ایجاد شود. ایجاد سبک زندگی سالم و مصرف مکمل‌هایی مثل اسید فولیک می‌تواند این مشکل را تا حدودی بهبود بخشد.

اسم دختر کمیاب و خاص

این مجموعه‌ اسم دختر کمیاب در برگیرنده پیشنهادات خوبی برای پدر و مادرهایی است که برای انتخاب نام فرزند دخترشان به دنبال اسمی خاص و متفاوت هستند.

فواید قصه گویی برای کودکان

از فواید قصه گویی برای کودکان می‌توان به گسترش دایره واژگان کودک، تقویت پیوند عاطفی میان والد و کودک و تقویت قوه تخیل و تفکر او اشاره کرد. البته انتخاب کتاب و داستان با کیفیت نیز اهمیت ویژه‌ای دارد.

روش موثر و کاربردی برای باز شدن دهانه رحم قبل از زایمان

برای باز شدن دهانه رحم راه‌های زیادی وجود دارد. معمولا پزشکان برای سریع‌تر شدن این پروسه به بیماران پیشنهاد می‌کنند با پیاده‌روی، ورزش‌های ملایم، نزدیکی با شریک زندگی، تحریک نوک سینه و ... دهانه رحم را تحریک کنند.

خوردن سویا در بارداری

خوردن سویا در بارداری مساله‌ای چالش برانگیز است. مقایسه فواید و عوارض مصرف آن در دوران بارداری پزشکان را بر سر دوراهی قرار داده است.

بایدها و نبایدهای نگهداری از شیرخشک

بسیاری از مادران به علل مختلف نمی‌توانند نوزادان را با شیر خود تغذیه کرده و از شیرخشک استفاده می‌کنند. بنابراین آشنایی با نحوه نگهداری شیرخشک، در جهت سلامت نوزاد بسیار مهم است.

ماساژ نوزاد

ماساژ نوزاد با بهره‌مندی از اصول مراقبت‌‌های ویژه نوزاد، روش مناسبی برای بخشیدن آرامش به نوزاد است. البته مادران نباید فراموش کنند که مراقبت از سلامت خودشان بخش مهمی از مراقبت از نوزاد به حساب می‌آید، پس مادران ضمن رسیدگی به امور نوزاد خود باید مراقب سلامت و تقویت تولید شیر خود نیز باشند.

تکنیک هایی ساده و کاربردی برای خواباندن نوزاد

تکنیک هایی وجود دارد که با در نظر گرفتن و انجام دادن آن ها می توانید به بهبود خواب فرزندتان کمک کنید و هر چه راحت تر این دوره نا آرامی را پشت سر بگذارید. در ادامه مطلب با تکنیک هایی برای خواباندن نوزادان و کودکان آشنا خواهید

صفحات